4 Maddede Çello Çalmak

Çello İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Çello çalabilmek için yaş sınırı kaçtır?
Çello kursu İzmir eğitmenlerimiz tarafından belirlenen alt yaş limiti 8dir. Ancak bu sayısı bazen daha aşağı düşebilmektedir, alt yaş grubunun belirlenmesindeki ana etken çello dersi alacak kişinin bedensel gelişimidir. Çello eğitimlerine katılımda herhangi bir üst yaş grupları için sınırlandırma yoktur.

Herkes çello çalabilir mi?
Evet, herkes çello kursu İzmir ile çello çalmayı öğrenebilir. Çello çalmayı öğrenebilmek için gerekli olan özellikler istekli olmak ve çalışma konusunda düzenli olmaktan geçer. Sizde bu iki özelliği taşıyorsanız iyi derece de çello çalmayı başarabilirsiniz.

Kaç ayda çello da parça çalabilirim?
Ortalama olarak üç ya da dört ay içerisinde çelloda başlangıç eğitimleri tamamlayıp, birkaç eser icra etmeye başlayabilirsiniz. Ancak bu sürenin uzaması ya da kısalması tamamen sizin çalışmanızla ilgili bir konudur.

Çello çalabilmek için yetenek şart mıdır?
Yetenek her enstrümanda artı bir fayda demektir, ancak bu demek değildir ki yeteneği tam gelişmemiz kişiler çello kursunda başarıya ulaşamaz. Elbette ki düzenli egzersizler ve düzenli eğitim ile çello kolayca öğrenilebilir ve çello dersi İzmir’de başarıya ulaşılabilir.

Perdesiz enstrümanların zor olduğu düşüncesinden kurtulmanın tam zamanı. Çello kursu İzmir ile dilediğiniz parçayı çalmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı.