8 Maddede Çello Öğrenmek

10 Madde Halinde “Çello Kursu İzmir” aramalarının en merak edilen sorularının cevapları

Sizler için hazırladığımız bu yazıda çello çalmak için gereken özelliklerden bahsediyor olacağız. Çello çalmayı düşünüyorum ancak yapamayacağımdan korkuyorum diyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra çello çalmanın zor bir şey olmadığını öğreneceksiniz. Ayrıca kısa sürede çelloda kendimi nasıl geliştiririm sorusunun cevabı da bu yazımızda !

Çello çalma konusundaki en kapsamlı ve en hızlı sonuç gösteren bu yazı ile emin olun çok kısa sürede çello çalmayı başaracaksınız.

Bu yazımızda sizlere anlatacağımız konuları aşağıda başlıklar halinde sıraladık. İsterseniz yazının tamamını okuyabilirsiniz ki böylesi sizin açınızdan çok daha faydalı olacaktır isterseniz merak ettiğiniz konu başlığına geçip vakit kaybetmeden bilgileri öğrenebilirsiniz.

  • Kimler çello çalmaya uygundur
  • Çello çalmak için yaş sınırı var mıdır
  • Çello çalmak zor mudur
  • Ne kadar zamanda çello çalmayı öğrenebilirim
  • İzmir’de nereden çello satın alabilirim
  • İzmir’e nerede çello kursu alabilirim gibi soruların ve çok daha fazlasının cevabını tek tek ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Çello günümüzde popüler hale gelmeye başlamış bir müzik aletidir, bir çok kişinin sadece televizyonlardan, internetten görüp, sesini duyup çalmak istediği, hayran olduğu bir müzik aletidir. Çellocular, çello severler genellikle müzik aletlerine çok bağlıdırlar.

Çelloyla ilgili detaylı yazımıza geçmeden önce, bir çello severin kesinlikle bilmesi gereken şeyleri toparladığımız bu içeriğe tıklamanı öneriyoruz, eminiz ki sana çok şey katacak –> Çelloyla İlgili Çok Önemli Bilgiler

8 maddede çok daha iyi çello çalmak

iyi çello çalmak

1.Her isteyen çello çalabilir mi?

Çello perdesiz bir müzik aletidir. Nedir bir müzik aletinin perdesiz olması? Yani çelloda sol elinizle basacağınız yerler için her hangi bir işaret bulunmamaktadır. Basacağınız yerleri hem eliniz zamanla alışarak basacaksınız hem de kulağınız bu sesin doğru olduğundan emin olacak ki doğru basabileseniz. Bu yüzden temel düzeyde sesleri işitebilen bir müzik kulağına sahip olmak bir gerekliliktir.

herkes çello çalabilir mi

Bazı insanlar etraftan duydukları kulaktan dolma şeylerle müzik kulağı olmadığını düşünürler fakat bu bir hatadır, kesinlikle bilen birinin yorum yapması gerekir bu konuda, bilen biri müzik kulağınızın ne seviyede olduğunu söylemesi için temel bir test yapması yeterli olacaktır. Bu yanılgıya düşüp benim müzik kulağım yok çello çalamam diyip vazgeçmemelisiniz. Bu konuda çello kursumuz size gerekli yardımı sağlamakta ve ücretsiz müzik kulağı testi ve ücretsiz çello deneme dersi yapmaktadır. Ücretsiz çello deneme dersinde size çelloyla ilgili ayrıntılı bilgi verilmekte ve çello çalıp çalamayacağınız, çalabilecekseniz nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda ayrıntılı bilgi verilmektedir.

Çello çalmak için müzik kulağınızın yeterli olması konusundan bahsettik fakat her şey müzik kulağıyla bitmiyor, bu sadece işin %50lik hatta %40lık kısmıydı. Asıl önemli olan düzenli çello çalışmak, çelloya düzenli olarak vakit ayırmak. Eğer düzenli çalışmaya vakit ayırabilirseniz kesinlikle çello çalabilirsiniz, bu konuda bu kadar kesin konuşabiliyoruz, çünkü işin en önemli kısmı bu. Size verilen çello etüdlerini, çello egzersizlerini belli aralıklarla pratik etmek!

2.Çello çalmayı öğrenmek için yaş sınırı nedir?

Çello çalmayı öğrenmek için yaş sınırı yoktur. Çello çalmaya istediğiniz her yaşta başlayabilirsiniz, önemli olan temel düzeyde bir müzik kulağına sahip olmak ve en önemlisi de düzenli olarak çello çalışmalarına vakit ayırmaktır.

çello başlama yaşı

Eğer konservatuarların çello bölümlerine girmek istiyorsanız tabi ki erken yaşta çello çalmaya başlamak büyük avantaj olacaktır. Fakat hobi amaçlı, sevdiğiniz parçaları ister kendinize ister sevdiklerinize çelloyla çalmak istiyorsanız kaç yaşında olursanız olun çello kursu almaya başlayabilir ve düzenli çalışmayla da kesinlikle başarılı olabilirsiniz.

Tekrar söylüyoruz, çello çalmak için hiç bir yaş sınırı bulunmamaktadır, kafanızda şöyle bir düşüncede oluşmasın “ben 55 yaşındayım, beni kastetmiyorlardır heralde yaş sınırı derken 20li yaşlardan bahsediyorlardır”, sizi de kastediyoruz, en büyük çello öğrencimiz 60 yaşlarında bir “yazar”dı. İster 10 ister 80 yaşında olun hiç farketmez, çello çalmayı istiyorsanız bizi arayıp randevu alın ve ücretsiz çello deneme derslerimize gelin, kesinlikle hiç bir şey kaybetmezsiniz, aksine buradaki güzel neşe dolu insanlarla sanat üzerine, çello üzerine sohbet eder yeni insanlarla tanışmış ve beraber bir çay, kahve içmiş olursunuz.

3.Çello kursuna başlarken hangi çelloyu satın almalıyım?

Çello kursuna başlarken çello satın almanıza gerek yok, öncelikle ilk derslerde çello kursumuzdaki çelloları ücretsiz olarak kullanarak ders dışında da buradaki çellolardan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Öncelikle çelloyu tanıdıktan sonra çello satın almanız daha kolay olacaktır, çünkü çelloyu tutmuşluğunuz olacak ve ne nerede bileceksiniz, böylelikle en azından çellonun verdiği hissiyatı tanıyacaksınızdır.

başlangıç çellosu

Çello satın alma işlemine sıra gelince de size uygun bir çello konusunda çello öğretmenlerimiz size yardımcı olacak, bütçenize en uygun kalitede çelloyu satın almanızı sağlayacaktır. Çellolar çok çeşitli ağaçlardan yapılmaktadır, her ağacın da farklı bir ses yapısı, farklı bir tonu vardır. Sizin seveceğiniz bir tona göre doğru ağaçtan yapılmış çelloyu seçmeniz gerekmektedir, tabi ki bu konuda bütçeniz de çok önemlidir, bütçenizin el verdiği bir çelloyu satın almalısınız, eğer yüksek bir bütçeye sahipseniz de el yapımı çelloları da tercih edebilirsiniz.

Çello kursuna başladığınızda istediğiniz zaman kursumuza gelip kursumuzun çellolarıyla ücretsiz olarak pratik yapmanızı ve çelloyu daha iyi tanımanızı öneririz, böylelikle hemen bir çello satın almadan da çello çalışmalarınızı rahatlıkla sürdürebilirsiniz.

4.Çello Fiyatları Ne kadar?

Çello fiyatları marka ve modele göre, veya el yapımıysa kullanılan malzemeye ve yapan ustaya göre değişiklik göstermektedir. Az öncede bahsettiğimiz gibi çelloda kullanılan ağac ve çelloda kullanılan malzemenin kalitesi çellonun fiyatını belirleyecek en önemli unsurlardandır. Sırf fiyatı uygun diye bir çelloyu tercih etmek doğru olmayacaktır.

çello fiyatları

Çello konusunda bir fiyat vermek gerekirse 25.12.2014 tarihinde çello fiyatları 325 dolardan başlamaktadır, bu çellolar en başlangıç çellolarıdır ve çok fazla performans beklemek doğru olamayacaktır, hesaplı bir çello tercih etmek isteyenlere uygun müzik aletleri olup satın alan kişi çelloya gerçekten gönül veriyorsa ilerleyen zamanlarda ki bu çok süre geçmeden olacaktır, daha iyi bir çello satın almak isteyecektir.

Çello fiyatları konusunda çello kursumuzda çello satışları bulunmamaktadır fakat sizi çello alabileceğiniz yerlere yönlendirerek daha uygun fiyatlı çellolar almanızı sağlayabilmekteyiz. Çello almadan önce ayrıntılı bilgi almak, fiyat bilgisi öğrenmek için çello kursumuza gelebilirsiniz.

5.Nota bilmeden çello çalınır mı?

Çello dersleri sırasında nota öğretilmektedir, nota bilmeniz sizin için büyük bir avantaj olacaktır, nota öğrenmesi sanıldığı kadar zor bir şey değildir ve kısa zamanda nota okumayı öğrenerek istediğiniz parçaları da yardım almaksızın çalmaya başlayabilirsiniz.

Çello çalmak için adım adım kolayca nota öğrenebilirsiniz, bu konuda da çello kursumuzdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

6.Çello kurslarının ders ücretleri, aylık çello kursu fiyatları ne kadar

Çello kurslarımızın aylık ücretleri, çello öğretmenlerimizin emeklerini boşa atmayacak ve çello kursu alacak çello sever kişilerin bütçelerini yormayacak şekilde belirlenmektedir. Çello kursu alırken satın aldığınız şey bir ürün, bir malzeme değil bir “değer”dir. Bu değer hayatınıza artı katan, sanat katan, ilerde insanlara aktarabileceğiniz bir yaşanmışlıktır, siz bu yaşanmışlığa bir değer biçebilir misiniz? Tabi ki hayır, bu yüzden satın alınan bu değer konusunda da ön yargılarla “pahalı”, “ucuz” şeklinde fikir yürütmek yanlış olacaktır.

Çok ucuz çello kurslarını tercih etmek bazen yanlış olacaktır, aynı şekilde çok pahalı olan en iyi olacak diye bir şey de yoktur, bu yüzden çok pahalı olanı da tercih etmek en doğrusu olamayacaktır. Çello kursu almadan önce ücretsiz çello derslerine katılarak bu değeri kendiniz görmeli ve karar vermelisiniz.

7.Çello ile ilgili en çok sorulan sorular ve cevapları

Bu yazımızda çelloyla ilgili en çok sorulan genel soruların cevaplarını verdik, bunun dışında çellonun çalınışına dair ayrıntılı bilgiler, ilginç haberler, ve çelloyla ilgili çok daha fazla bilgi için http://cellokursuizmir.com/ sitesini ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. Siteyi iyice gezmenizi tüm yazıları vakit buldukça okumanızı öneririz, çello severlerin fazlasıyla ilgilerini çekecek içerikler mevcut bir çello sitesi.

8.İzmir’de çello derslerini nereden alabilirim?

İzmirde çello kursu alabileceğiniz çok fazla seçenek bulunmamaktadır. Karşıyaka-Bostanlı, Alsancak-Konak-Hatay, Bornova bölgeleri için size aşağıdaki çello kurslarını önerebiliriz, tabi ki de biri de biziz. Aşağıdaki kursların iletişim sayfalarından çello kursu yetkililerine ulaşıp, çello dersleriyle ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Çello konusunda daha detaylı bilgi almak için çello kursu İzmir bağlantısına tıklayarak sitemizi ziyaret edebilir ve aklınızda bulunan soruları konuşma panelinden bizlere anında iletebilirsiniz.

Bornova: http://artnmoreizmir.com/kurslar/cello-kursu/
Karşıyaka – Bostanlı – Mavişehir: http://www.erturgutsanatmerkezi.com/izmir-muzik-kursu/cello-dersi-izmir.html

Leave a Comment