Çello Çalışırken Neden Metronom Kullanılmalıdır?

Çello Çalışırken Neden Metronom Kullanılmalıdır?

Bugün, çello kursu İzmir temsilcisi olarak sizlere çello çalışırken neden metronom kullanmanız gerektiğinden konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Çello çalışırken neden metronom kullanmanız gerektiğinden konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer çello çalışırken neden metronom kullanmanız gerektiğinden konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra çello çalışırken neden metronom kullanmanız gerektiğinden konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.

Çello-Çalışırken-Neden-Metronom-Kullanılmalıdır

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;

– Çello Çalışırken Neden Metronom Kullanılmalıdır?

– Metronom Nedir?

Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Çello Çalışırken Neden Metronom Kullanılmalıdır?” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Çello Çalışırken Neden Metronom Kullanılmalıdır?

Çello çalışırken metronom kullanmak, okuma yazma öğrenirken kitap okumak kadar önmelidir. Eğer metronon kullanmadan çello alıştırmaları yaparsanız, ritim ve ritim duygusuna dair hiç bir şey öğrenemezsiniz. Sürekli aksak ritimler içerisinde barınarak, hiç bir ritime uyum sağlayamaz ve içinde barınamazsınız. Metronom kullanmayan bir müzisyen, tekerleksiz arabayı sürmeye çalışan bir şoför gibidir. O arabayı hareket ettirmenin belki bir yolunu bulabilirsiniz fakat arabaya zarar vermemeniz imkansız olacaktır. Dilerseniz metronomun ne olduğundan ve ne işe yaradığından da bahsedelim ki aklınızda hiç bir soru işareti kalmasın.

Metronom Nedir?

Metronom, eskiden sadece mekanik olarak üretilen, şimdilerde ise cep telefonlarınıza bile indirebileceğiniz bir ritim ve tempo göstericisidir. Trafikteki tabelalar kadar işe yarayan metronom ile çalışmak sizi hem ritim hem de ritim duygusu konusunda rahatlatacak bir düzenektir. Metronom üzerinden belirlediğiniz ritim ve tempo dahilinde yapacağınız çello alıştırmaları, giderek hızlancak ve ritimleri öğrenmeye başlayacaksınız. İşte bu yüzden çello çaışırken metronom kullanmalısınız. Emin olun metronom kullanmanın size hiç bir zararı olmayacaktır. Metronom, her müzisyenin en yakın arkadaşı olmalıdır. Eğer metronom kullanmıyorsanız, bu yolculukta çok yalnız kalırsınız fakat metronom kullanmaya alışırsanız, bu yolda ilerlerken, size yol gösterecek mükemmel bir arkadaşa sahip olursunuz, hem de istediğiniz her an yanınızda olabilecek bir arkadaşa. Şarkıları öğrenirken, egzersizleri uygularken ve kendi kendinize “takılırken” bir metronom yardımı ile bunları yapmak sizi %100 geliştirecek iken, metronom kullanmadan şarkıları öğrenmeye, egzersizleri uygulamaya ve kendi kendinize “takılmaya” çalışan bir kişi %40 gelişme yaşayabilir. Geriye kalan %60’lık kısmı ise hatalar ile dolu olacaktır ki hata yapmayı kimsenin istediğini sanmıyorum. Geçmişte metronomlar sadece mekanik aletlerken, günümüzde telefonunuza bile indirebileceğiniz bir uygulama haline gelmişken, neden metronom kullanmayasınız ki? Size yolu gösterip, nasıl gidileceğini anlatmaya çalışan bir kişiye neden “Seni istemiyorum!” diyesiniz ki?


Bugün, çello kursu İzmir temsilcisi olarak sizlere çello çalışırken neden metronom kullanmanız gerektiğinden konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. Dediğimiz gibi, bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.