Çello Fiyatları Ne Kadar?

İlk kez bir çello alacağım aklım karışık?
Çello alırken neye dikkat etmeliyim?
İlk çellomu alacağım hangi çelloyu almalıyım?
Çello fiyatları ne kadar, bana uygun çello için kaç para ayırmalıyım?

Çello Fiyatları: Çello Satın Alma Rehberi

Yukarıdaki sorular yeni çello alacakların akıllarına en çok takılan sorulardır, çello satın alırken yardımcı olmak amacıyla hazırlanan bu yazımızda çelloya yeni başlayan kişilere rehberlik olmak için bir “çello fiyatları”,çello özellikleri” gibi çok bilgiye yer vermekteyiz.

Yeni bir çello alacaklar için akıllara gelen ilk soru kesinlikle çello fiyatı konusudur. Tabi ki çellonun kalitesi de önemlidir fakat çellonun fiyatı bütçemizi aşmayacak şekilde olmalıdır.

Herkes aynı şekilde bir beklentiye girer genellikle; iyi bir çello olsun fakat çok da pahalı olmasın, hemen iş görmez hale gelmesin, bir süre işimizi görsün, çello çalmaya başladıktan iyice öğrendikten güzel performans sergileyip iyi durumda şarkı çalabildikten sonra daha iyisi alınabilir diye düşünülür hep, haksız da değilizdir bu durumda.

Çello Satın Alacaklar İçin Ayrıntılı Bir Çello Satın Alma Rehberi

Başlangıç aşamasında en ucuzunu tercih etmediğiniz sürece hesaplı bir çello işinizi görecektir, hesaplı olan çelloların yapımında sıkıştırma ağaçlar kullanılmaktadır yani tam olarak tek parça ağaçtan yapıldığı söylenemez, bu da çok kaliteli ses vermesine engel olacaktır.

Ağaçtan yapılan çelloların sesi daha hacimli daha dolgun ve kaliteli olacaktır. Çelloya başlangıç aşamasında eğer çelloyu gerçekten çalmak istediğinizden emin değilseniz yani belki işlerimin yoğunluğu sebebiyle 2-3 ay sonra çelloyu bir kenarı atarım vakit ayıramam diyorsanız çok pahalı çok kaliteli çellolar almamanızı öneririz çünkü çelloyu bir kenarı atıp bakım yapmadan bıraktığınızda çellonuz eskiyecektir.

Çello Fiyatlarıyla İlgili Ayrıntılı Bilgi

Hangi Çelloyu Almalıyım?

Bunca şey yazdınız fakat hala bir öneri alamadık diyorsanız şimdi önerilerimiz madde madde geliyor;

  • Çok fazla bütçeniz yoksa ve bu işi yapmak istiyorsanız sahibinden.com gibi sitelere girip 2. el çellolara bakabilir ve çello kursunuzdaki öğretmeninizin desteğiyle hesaplı 2. el bir çello alabilirsiniz.
  • Ben ikinci el bir çello istemiyorum fakat hesaplı olsun derseniz mydukkan.com a girip oradan çelloları inceleyebilirsiniz, bütçenize uygun bir tercih yapabilirsiniz iki çello arasında sadece 80 100 lira fark varsa özellik olarak çok fazla değişim göstermeyecektir, sadece markanın satış politikası gereği fiyat farklılıkları olacaktır. Yani hoşunuza giden bir çelloyu satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlı bir çello satın alırken çok fazla ayrıntıya girmeniz gereken bir durum olmayacaktır.

Çello Eğitimi

  • Eğer iyi bir bütçeniz varsa ve çelloyu çalmaktan vazgeçsem de önemli değil kenarda durur benim için farketmez ama büyük ihtimalle vazgeçmem diye düşünüyorsanız kesinlikte ağaç çellolar tercih etmelisiniz. Yamaha, Amanda gibi markaları tercih edebilirsiniz.
  • Eğer müzik okuluna hazırlanacaksanız bütçenizin el verdiği en iyi çelloyu almaya çalışın, yaptırabilirseniz el yapımı bir çello yaptırın. Bu işi ciddi anlamda yapacak biri olacağınız için ciddi bir müzik aletine sahip olmalısınız.

Kursumuz bünyesinde ders veren eğitmenlerimiz size enstrüman alımınızda yardımcı olacaktır. Aklınızda başka soru varsa Çello Kursu İzmir sitemize tıklayarak bize direkt ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment