Herkes Çello Çalabilir mi?

Kolayca Çello Öğreten “Çello Kursu İzmir”

çello kursu

Çello Kursu İzmir

Kimler çello çalmaya uygundur?

Cevap aslında çok basit, “evet”. İstekli olan ve düzenli çalışan herkes çello çalabilir. Çello çalmayı öğrenmek tamamen emek işidir.

Çello çalmak zor mudur?

Çello çalan kişi sayısı gerçekten pek fazla değildir, bu yüzden çello hakkında doğru bilgiye ulaşmak zordur, daha çok şehir efsaneleri dolaşır çelloyla ilgili. Her müzik aletinin belli bir çalma zorluğu vardır, zorluk sadece çelloya has bir şey değildir. Çello çalmak sanıldığı kadar zor değildir, düzenli çalışmayla ve çello kursunuzdaki eğitmenin yol göstermesiyle kısa sürede çello çalmayı öğrenebilirsiniz.

Çellolar çok pahalı müzik aletleri midir?

Çello çok pahalı bir müzik aleti değildir, pahalı modelleri de bulunur fakat bu her müzik aleti için geçerlidir. Gitar için de 10.000 liraya da gitar alabilirsiniz 100 liraya da. Çello fiyatları gitar fiyatlarına göre daha pahalıdır fakat 2. el gerçekten çok hesaplı çellolar bulmanız da mümkündür.

Çelloyla ilgili en büyük sorunlar!

Çelloyla ilgili en büyük sorunlardan biri çello eğitimi alan kişilerin derse yön vermeleri ve hemen şarkı çalmak istemeleridir. Çello öğretmenleri, çello kursunda en uygun ders programını hazırlar ve sizi en kısa sürede başarıya ulaştıracak şekilde çalışma yaptırırlar. Çello öğrencisi derse yön vermemelidir, bir an önce hızlıca şarkı çalmak için öğretmeni acele ettirmeniz sonucunda hem siz yavaşlayacaksınız hem de teknik olarak bir sürü eksiğiniz olacaktır.

 

Leave a Comment